669 millió forintból újult meg a karcagi kórház
Kátai Gábor Kórházban a TIOP-2.2.6/12/1B-2013-0046 jelű "Struktúraváltást támogató eszközfejlesztés a Kátai Gábor Kórházban" elnevezésű beruházásnak köszönhetően, számos fejlesztést hajtottak végre az egészségügyi intézményben.
A Kátai Gábor Kórház geográfiai elhelyezkedéséből adódóan Jász-Nagykun-Szolnok megye keleti területét látja el egészségügyi szolgáltatással. Debrecen és Szolnok, illetve Eger és Gyula között 60-70 km-es sugarú körben egyedüli fekvő-beteg ellátó intézmény. Ezen kívül még alapellátási feladatokat, védőnői, fogorvosi, szakorvosi járó beteg, illetve aktív, krónikus ápolási fekvőbeteg ellátási feladatokat és betegszállítási tevékenységet lát el közel 100 ezer lakos számára. Jelenleg 520 ágy működtetésére van szerződése a Kórháznak, ahol 573 fő dolgozóval látják el a betegeket. A kórház építése 1964-ben kezdődött el, amelyet 1967. novemberi műszaki átadás után 1968. márciusától fogadta a betegeket 440 ágyon. 1975-ben pszichiátriai tömb is épült 156 ággyal. A kórház 1991-ben vette fel a város szülötte Kátai Gábor orvos-gyógyszerész nevét. 2000-ben elkezdődött a 4 évig tartó rekonstrukció, amely során megtörtént az infrastruktúra felújítása, és komfort fokozatának javítása valamint műtőblokk kialakítása. 2008. november 10-én -új köntösben-, megújult formában átadásra került, a kórház európai színvonalú, felújított főépülete. Két fő fekvőbeteg egység (mátrix) alakult ki. Egyik belgyógyászati jellegű ahol belgyógyászat, neurológia (ideggyógyászat), gyermekgyógyászat, és a bőrgyógyászat betegeket kezelik. Másik sebészeti jellegű mátrix, ahol sebészeti, baleseti sebészeti, szülészet-nőgyógyászati, szemészeti és fül-orr-gégészeti betegek gyógyítása folyik. A megújult épületben néhány komfortosabb szoba is kialakításra került, ami térítési díj ellenében vehető igénybe. Továbbra is hagyományos osztályszerkezetben működik a Sürgősségi Betegellátó Osztály, az Általános Intenzív és Aneszteziológiai osztály, a Pszichiátriai osztály, a pszichiátriai rehabilitációs osztály, az ápolási, a krónikus és a mozgásszervi rehabilitációs osztály. A szakrendelők tekintetében is beindult a tartalmi változás. Új helyen működik a gyermekgyógyászati szakrendelő, bővült a kardiológiai, ortopédiai rendelések száma. A betegfelvételi iroda megszűnt, helyén Beteg Információs Központ alakult ki, ahol tájékoztatás, irányítás, előjegyzés zajlik. A betegek közvetlenül a szakrendeléseken regisztrálhatnak.
Összességében megállapítható, hogy a betegeknek, az Uniós beruházásnak köszönhetően, jobb ellátásban lesz részük a körzetben.